Her Marka, Her Model Divizör, Döner Tabla Teknik Destek ve Servis Hizmeti 

 

Divizör ve  CNC döner tablalar (CNC Rotary table – CNC Index Table) 3 eksen CNC dik işleme merkezlerini, 4 eksen CNC ve 5 eksen CNC olarak kullanabilme imkanı sağlamaktadır. Divizör eksen ilavesi, kullanılan döner tabla modeline göre sadece 4. eksen ve 5. eksen  olarak isimlendirilmiştir.

Divizörler CNC makine üzerindeki kontrol ünitesinden veya harici CNC kontrol ünitesinden kontrol edilebilir. Ülkemizde kullanım kolaylığı ve alışkanlıklar sebebiyle genellikle makina üzerinden kontrol edilebilen divizörler tercih edilmektedir. Bu şekilde kullanılan divizörler sürekli kullanım için daha verimli olmakla beraber aslında tezgahınızı 3 Eksen kullanmak istediğinizde atıla  çıkan bir divizöre sebep olmakta ve ekstra yatırım maliyetini doğurmaktadır. Harici kontrol üniteli divizör (Rotary Table) ise makinadan aldığı bir sinyal ile kendi kontrolüne yazılmışş açı kadar döner ve makinaya dönme işlemi bittiğinde kuru kontak üzerinden işlemin bittiğini haber verir ve makina işlemine devam eder. Harici kontrol üniteli divizörü kendi kontrol ünitesi ile manual düğmelere basarakta çalıştırabilirisiniz.

Seçim yapılacak divizör özellikleri,  istenilen ilave eksen sayısına, işlenecek parça boyutuna, nihai parçada istenilen hassasiyete göre değişmektedir.  CNC tezgahlarada talaşlı imalatta gerek iş parçası sıkma ve tutma , gerekse döner tabla hassasiyetlerini göz önüne alarak divizör seçimi uzmanlık ister. Uzman destek tasarım ve mühendislik ekibimiz size ihtiyacınız olan tüm desteği sağlayacaktır.

Ayrıca divizör teknik destek ve servis işlemleri için marka ve model gözetmeksizin firmamız arayıp destek isteyebilirisiniz.

Divizör Servisi Bizim İşimiz